پیام رئیس دانشکده

به سایت دانشکده­ ی مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان خوش آمدید.

دانشکده­ ی مهندسی مکانیک از آغاز تأسیس در سال ۱۳۵۶ تاکنون به ارائه­ ی برنامه­ های به­ روز این رشته در دوره ­های کارشناسی، کارشناسی­ ارشد و دکترا (PhD) پرداخته­ است. اکنون بیش از ۷۰۰ دانشجو در دوره­ ی کارشناسی، ۴۰۰ دانشجو در دوره­ ی کارشناسی­ ارشد و ۱۱۰ دانشجو در دوره ­ی دکترا در این دانشکده مشغول به تحصیل می­ باشند.

این دانشکده با در اختیار داشتن ۳۸ عضو هیأت علمی تمام ­وقت پژوهش ­های گسترده ­ای در زمینه­ های نوین مهندسی مکانیک همچون مکانیک محاسباتی، مکاترونیک، کنترل و رباتیک، انرژی­ های تجدید پذیر، نانوفناوری، فرآیندهای ساخت قطعات دقیق و کاربرد لیزر در ساخت قطعات را در حال انجام دارد. دستاوردهای این فعالیت­ ها سالانه در بیش از ۱۰۰ مقاله ISI در نشریه­ های معتبر به چاپ می­رسد.

با فراهم­ آوردن فضای مناسب برای دانشجویان مستعد و آموزش مهارت­ های علمی و حرف ه­­ای برای انجام پروژه­ های گروهی، دانشکده فرصت­ شرکت دانشجویان در رقابت­ های علمي در سطح ملی و بین­ المللی را به ­وجود آورده ­است. کسب جوایز برتر در این رقابت­ های معتبر دالّ بر رعایت استانداردهای آموزشی- پژوهشی در این دانشکده است.

هم­کارانم و من در این دانشکده می­کوشیم بستری مناسب برای دانشجویان و دانش­پژوهان فراهم آوریم تا بتوانند با برخورداری از آموزش­ های کیفی، به پژوهش­ های پیش­رفته پرداخته، هم به مقاصد والای علمی خود برسند و هم پاسخگوی نیازهای ملی و جهانی باشند. از این رو، در سال­ های اخیر ما تلاش کرده­ ایم تا امکانات آموزشی و تجهیزات پژوهشی مناسبی را فراهم کنیم.

از شما دعوت می­کنم که با مطالعه­ ی سایت دانشکده­ ی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان با بخشی از فعالیت­ های این دانشکده بیشتر آشنا شوید.

 

با سپاس

محمدرضا فروزان

رییس دانشکده­ ی مهندسی مکانیک

 

ارتقاء امنیت وب با وف ایرانی